אוג' 01

חבילות

בקטגוריה חופשות יוקרה באירופה

שם המאמר: חבילות
דורג על ידי גיורא בתאריך 1.08.13
דירוג המאמר: 4.5

לקראת עונת התיירות והחופשות יוצאים חברות התעופה ומשרדי הנסיעות בהצעות מגוונות לקהל היעד וכחלק מהשירות הן מציעות חבילות נופש וטיולים.
הרבה מבין המטיילים בוחרים להכין את לוח הזמנים ומסלול הטיול באופן עצמאי והם אלה שדואגים להזמין ישירות מחברת התעופה את כרטיסי הטיסה ולאחר בדיקה באינטרנט להזמין חדרים במלונות לאורך המסלול ואף להזמין רכב שכור אותו יקבלו בנמל הנחיתה.

<L'allée du Musée National de Prague by Guillaume Cattiaux, on Flickr

יש כאלה שאינם יודעים מסוגלים או רוצים ל"שבור" את הראש ולטרוח להכנת תכנית הטיול והם פונים לעזרת חברת נסיעות.

אנשי צוות חברת הנסיעות מציעים ללקוחות שלהם חבילות שהוכנו על ידם מבעוד מועד. חבילת הנופש כוללת את היעד המבוקש, כרטיסי הטיסה במועד המתאים ללקוח, חדרים במלון לאורך המסלול שנקבע ובמידה ויש דרישה אף הזמנת רכב שכור שיינתן ללקוח בנמל הנחיתה.

בנוסף לכל החבילות מצורפת תכנית ולוח זמנים מדויקים שאם המטייל נצמד אליהם הוא יוצא נשכר וחווה טיול מהנה ונעים.

ישנן כל מיני סוגים של חבילות נופש. רבים מעדיפים להגיע ליעד מסוים ולבקר בכל מה שניתן באזור ללא צורך בנסיעות ארוכות ובטיסות פנים ארציות. זוגות רבים בוחרים בחבילות רומנטיות כדי לבלות זמן איכות בסוף שבוע.

יש גם חבילות ספורט. באירופה יש מדינות רבות שבהן יש קבוצות שישראלים אוהדים. בתקופת התחרויות יוצאות חברות הנסיעות בחבילות ספורט הכוללות בנוסף לכרטיס טיסה גם מקום לינה בבית מלון וכרטיס כניסה למשחק של הקבוצה האהודה. שילוב של כמה ימים בין נופש לספורט.

בשנים האחרונות ספורט החורף, הסקי, נכנס חזק לתודעת ישראלים רבים ומדי חורף הם יוצאים לאחד מאתרי הסקי הרבים באירופה כדי לגלוש. חברות התיירות מצאו בקהל זה פוטנציאל להאדרת הכנסותיהם והן יוצאות בחבילות ספורט הסקי ומציעות ללקוחות אפשרות למצות את האהבה שלהם ביחד עם טיולי חורף באזור.

 

חבילות לפראג

 

פראג, עיר הבירה של צ'כיה, הפכה מאז חלוקת צ'כסלובקיה ליעד תיירות מבוקש. ישראלים רבים מגיעים מדי שנה לפראג כדי לבלות חופשה.

עד שנת 1989, השנה בה התפרקה ברית המועצות, לא ניתן היה להגיע לפראג. הרוסים שלטו בעיר וזכורה לוותיקים שבינינו הפלישה של צבא רוסיה עם הטנקים למרכזה של פראג.

מאז נפתחו השערים מגיעים תיירים רבים מהעולם ומישראל וכדי למצות את הביקור הם רוכשים חבילות לפראג המכילות כרטיסי טיסה, מלון והמלצות לטיול בעיר.

פראג מחולקת לרבעים וכל אחד מהם מכיל אתרים היסטוריים. אחד הרבעים, היהודי, מכיל בית כנסת עתיק המוחזק על ידי שארית הקהילה היהודית במקום וכן בית עלמין עתיק בו קבור המהר"ל.

אפשר לטייל רגלית בתוך פראג או לנצל את התחבורה הציבורית המפותחת. לכל רחוב בעיר מגיעה התחבורה הציבורית והיא אינה יקרה.

מרבית התיירים מגיעים לסופי שבוע ולכן החבילות לפראג מותאמות. חיי הלילה של העיר מפותחים ובתי הקזינו, שהם חוקיים בעיר, מלאים עד אפס מקום במהמרים. יש חבילות לפראג המיועדות לקהל המעוניין להמר. מועדוני הלילה, המסעדות ובארים פתוחים בכל סוף שבוע ומהווים מוקד משיכה לתיירי סוף השבוע.

פראג היא גם מרכז אופנה. רבים מבין בעלי העסקים בתחום האופנה מגיעים לעיר לעסקים והם לרוב משלבים עסקים עם בילויים.

הטיסות הישירות מישראל לפראג, מספר פעמים בשבוע, אורך הטיסה שהיא קצרה והמחייה הזולה יחסית כל אלה מושכים תיירים רבים.

סיבה נוספת שתיירים רבים רוכשים חבילות לפראג היא קיום אתרי סקי סביב העיר. בשנים האחרונות הבינו פרנסי העיר שהכנסה נוספת יכולה להגיע מספורט החורף והקימו אתרי סקי מודרניים סביב לפראג. בחורף מגיעים מכל קצוות העולם תיירים רבים להחלקה ולנופש חורפי.

 

התגובות סגורות