פבר' 14

כל הפרטים שיכינו אתכם לטיול מאורגן באסיה

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: כל הפרטים שיכינו אתכם לטיול מאורגן באסיה
דורג על ידי סיגל בתאריך 14.02.13
דירוג המאמר: 4.5

יבשת אסיה היא יעד תיירותי קלאסי עבור טיולים מאורגנים. למרות שגם באירופה ובארצות הברית אפשר לנצל את הידע המקצועי של המדריכים ואת היתרונות של טיול המתוכנן כהלכה, ביבשת אסיה הרחוקה הטיול המאורגן מתגלה כאופציה מושלמת. ראשית, טיול מאורגן למדינות ביבשת אסיה מיועד גם למשפחות. קשה לתכנן טיול ביפן או בוייטנאם לדוגמא יחד עם ילדים מבלי להכיר את בתי המלון, את האתרים ואת האטרקציות. שנית, הבדלי התרבות העצומים בין יפן ווייטנאם לבין ישראל מקשים על התיירים להתמצא ולנצל את הזמן. מכל הבחינות הללו הטיולים המאורגנים הם המשתלמים, המקצועיים והמהנים ביותר.

Vietnam i  Camboya 2007 by carlescs79, on Flickr

ההשפעות הזרות על וייטנאם

ישנם מספר פרטים אותם כדאי להכיר לפני יציאה אל טיולים מאורגנים לוייטנאם. למרות שבמהלך טיולים מאורגנים לוייטנאם המדריכים מספרים לתיירים על ההיסטוריה, ההבדלים בין הפרובינציות והמורשת המקומית, פרטים אלו עשויים לעזור לתייר המערבי ולהקל על ההלם הראשוני. למעשה, וייטנאם היא רפובליקה סוציאליסטית. טיולים מאורגנים לוייטנאם עוברים בדרך כלל בעיר הבירה האנוי, למרות שהעיר הגדולה ביותר היא הו צ'י מין סיטי. השפה הרשמית של תושבי וייטנאם היא וויטנאמית, המדוברת בניב ייחודי אשר התפתח לאורך ההיסטוריה בין היתר גם בשל השפעות זרות.

מאפייני המדינה

את העצמאות שלה קיבלה וייטנאם מצרפת בחודש ספטמבר 1945, למרות שהיא הוכרה באופן עצמאי רק בשנת 1954. טיולים מאורגנים לוייטנאם מתמקדים במספר איזורי מפתח משום שזו היא מדינה יחסית גדולה בעלת שטח של 331,210 קמ"ר. וייטנאם נמצאת במקום ה-14 בעולם בדירוג האוכלוסייה וכיום חיים בה מעל 90 מיליון תושבים. מנגד, השטח הגדול של וייטנאם ופיזור התושבים הופכים אותה למדינה שאינה נחשבת צפופה במיוחד. מבחינת היערכות טכנית אל טיולים מאורגנים לוייטנאם, כדאי לדעת שהמטבע המקומי הוא "דונג וייטנאמי" והקידומת הבינלאומית לשיחות היא 84.

מה צריך לדעת על יפן?

יפן היא כמובן מדינה לא פחות עשירה מוייטנאם והרבה יותר מוכרת ממנה. טיול מאורגן ליפן מבטיח חוויה בלתי נשכחת עבור ילדים, בני נוער, משפחות, מבוגרים ובני זוג. המגוון העצום של יפן והעושר התרבותי מאפשרים לכל תייר למצוא תחומי עניין אשר עונים על השקפותיו. ביפן יש מוזיאונים מודרניים, אתרים היסטוריים אשר

עומדים על תילם כבר מאות שנים ולא מעט תצוגות רחוב ספונטניות. המנטאליות המקומית היא חלק חשוב במהלך טיול מאורגן ליפן וניתן לחוש בה כבר ברגע הנחיתה בשדה התעופה המשוכלל.

תכנון נכון של טיול ביפן

בירת יפן היא גם העיר הכי מוכרת ביבשת אסיה – טוקיו. המשטר ביפן הוא מונרכיה חוקתית, אך בשנים האחרונות החלה המדינה לפתוח את שעריה בפני מבקרים מהמערב ולהתבסס בין היתר גם על כלכלה תיירותית. בראש מדינת יפן עומד קיסר, אך מתחתיו פועל ראש ממשלה. אחד הנתונים המפתיעים העולים במהלך טיול מאורגן ליפן הוא תאריך ההקמה של המדינה: המאה ה-7 לפני הספירה. מעבר לכך, טיול מאורגן ליפן חייב להצטמצם לאיזורים מסוימים בלבד משום ששטח המדינה הוא 377,915 קמ"ר. ביפן חיים מעל 127 מיליון תושבים, היא מדורגת במקום ה-4 בעולם והמטבע שלה נקרא "ין יפני". כדאי לתכנן טיול מאורגן ליפן על בסיס תקציב קבוע מראש משום שמדובר על מדינה יקרה. יש ביפן המון מותגים, מרכזי קניות ושווקים ואפילו במסעדות התפריטים נוטים להיות בעלי מחירים גבוהים מהרגיל. כמו מדינות אחרות ביבשת אסיה, גם יפן נמצאת במגמת פיתוח אדירה והמשמעות היא אנשי עסקים רבים המגיעים אל העיר לתקופות קצרות או ארוכות.

התגובות סגורות