יוני 25

מה בודקים לפני שיוצאים אל הפלגה?

בקטגוריה חופשות שייט יוקרתיות

שם המאמר: מה בודקים לפני שיוצאים אל הפלגה?
דורג על ידי שיראל בתאריך 25.06.13
דירוג המאמר: 4.0

אתם רוצים לצאת לחופשה נהדרת ומדהימה, שתהיה שונה מאד מכל החופשות שלכם עד היום. יש לכם כמובן מגוון רחב מאד של אפשרויות מדהימות, אבל בראש ובראשונה – ברור לכם שאתם תצאו הפעם אל הפלגה, ולא אל חופשה יבשתית. הפלגה יכולה להיות חופשה מיוחדת ויוצאת דופן, משום שמדובר על מעין בית מלון נייד, שמאפשר לכם ליהנות מכל מה שטוב בעולם – גם הפלגה מדהימה בלב ים עם נוף מרגיע מאד, וגם עדינה במקומות מדהימים במיוחד, כשאתם נחשפים לתרבויות מקומיות מדהימות, וכל זה ביחד עם שפע של אטרקציות על הסיפון עצמו. עם זאת, כשאתם רוצים לצאת אל הפלגה מדהימה, כדאי לשים לב לכמה קריטריונים, כך שתדעו שאתם רוכשים חבילת נופש מתאימה.

 

כך תבחרו את ההפלגה הטובה ביותר

 

ראשית, כשאתם בוחרים הפלגה טובה, שימו לב ליעדים שבהם היא עוצרת. יש הפלגות שכמעט ולא עוצרות ביעדים שונים, וכוללות בעיקר שיט בלב ים. ההפלגות הללו מתאימות למי רוצה פשוט להישאר על הסיפון המפנק וליהנות משפע המתקנים והאטרקציות. לעומת זאת, יש הפלגות אשר בכל יום עוצרות באזור אחר ועגונות בחופים שונים. הפלגות הללו מתאימות לאנשים שמעוניינים גם לראות עולם ולבקר במדינות שונות, ומעדיפים לעשות זאת בצורה החווייתית של הפלגה.

שנית, יש לבחון כמובן את זמני ההפלגות. יש הפלגות קצרות מאד, שנמשכות במשך ארבעה או אפילו חמישה ימים בלבד, וזאת לעומת הפלגות ארוכות יותר, שנמשכות שבוע, עשרה ימים, ולפעמים אפילו 21 יום וכוללות עצירות בהמון מקומות – הכל כמובן לפי הבחירה שלכם.

כמו כן, בחרו האם אתם תצאו להפלגה שיוצאת מישראל ליעדים קרובים יחסית כמו קפריסין או תורכיה, או שאתם תצאו להפלגה שיוצאת מראש במדינה אחרת – כמו הפלגה שיוצאת מאיטליה ועושה סיור בחופי איטליה וצרפת. לאחר שתקבלו את ההחלטות הללו תוכלו להשוות בין חבילות השייט השונות, וגם לאתר מבצעים שונים ומחירים משתלמים.

 

ומה עם שייט ביאכטה פרטית לגמרי?

 

לעומת ההפלגות הגדולות שכוללות עוד אנשים, לעתים אתם תרצו לצאת אל שייט ביאכטה פרטית. היאכטה הפרטית שונה בגודלה ובאופייה מהסיפונים הגדולים, והיא גם משמשת אתכם לאירועים אחרים לחלוטין. ההפלגות משמשות אתכם כדי לצאת לחופשות בחו"ל. לעומת זאת, היאכטה משמשת אתכם כדי ליהנות מאירועים מדהימים ובלתי נשכחים, אלא שבמקום לחגוג אותם בצורה רגילה על היבשה – אתם חוגגים אותה בלב ים. שייט ביאכטה בעצם מאפשר לכם לקחת אתכם את החברים הכי טובים שלכם או את בני המשפחה שלכם – וביחד ליהנות בחוויה מדבשת ומדהימה, כאשר הצוות של היאכטה מעניק לכם את כל מה שאתם צריכים.

 

ומה חשוב לבחון כשבוחרים את היאכטה?

 

כמו בהפלגות הנופש, גם בבחירה של שייט ביאכטה, חשוב מאד לשים לב לכמה קריטריונים מרכזיים, כדי שתדעו שאתם בחרתם את החבילה המתאימה ביותר. שימו לב כי אתם יוצאים אל שייט ביאכטה בזמן שמתאים לכם. הזמנים כאן לרוב הם קצרים יותר – ונעים בין כמה שעות לבין כמה ימים (לרוב שבוע הוא הזמן המקסימלי). אתם חופשיים כמובן לבחור בין טווחי זמן שמתאימים לכם, אם כי לחלק מהחברות שמציעות את השייט יש ימי יציאה קבועים מהנמל או המרינה, וחשוב לברר זאת מראש.

אפשר לצאת אל שייט ביאכטה אשר יהיה אך ורק בסמוך לחופי הארץ (בוודאי בשייט הקצר שנמשך מספר שעות או יום אחד), ואפשר לצאת להפלגות שמגיעות בעיקר ליעדים קרובים. הדבר נתון כמובן לשיקול דעתכם האישי, ולשאלה האם אתם רק רוצים לחגוג אירוע מסוים, או גם להפוך את השייט ביאכטה לטיול קטן.

התגובות סגורות