פבר' 26

מתי לנסוע לתאילנד

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: מתי לנסוע לתאילנד
דורג על ידי אוליביה בתאריך 26.02.13
דירוג המאמר: 4.5

מזג האוויר הטרופי השורר בתאילנד הוא אחד הגורמים לתאריך המומלץ להגיע לתאילנד. כל אחד שמתכנן טיול שואל את עצמו מתי לנסוע לתאילנד. עונת המונסונים החזקים נמשכת כ-8-9 חודשים בשנה. למרות זאת התיירים יכולים לבקר בתאילנד במשך כל השנה. העונה המתאימה ביותר לביקור וטיולים בתאילנד היא בין החודשים דצמבר עד יוני. בחודשים אלו יורד גשם לעיתים אבל הטמפרטורה גבוהה, חם ולח. בכלל מזג האוויר בתאילנד אינו יציב.

Tup island sea beach by AtomDocs, on Flickr

המונסונים יכולים להפתיע ולהגיע מוקדם יותר מהתקופה המתוכננת. בעוד שיש באי אחד מונסונים חזקים באי השני יכול להיות מזג האוויר נוח ונעים לביקור ולמנוחה.
ישנם מספר חודשים בשנה בהן לא מומלץ להגיע לתאילנד. חודש אפריל נחשב לחודש החם ביותר בתאילנד ולכן לא מומלץ לתכנן ביקור בחודש זה. חודש אוגוסט הוא החודש עם מזג אוויר נוח ולכן הוא העמוס ביותר בתיירים ובחודש אוקטובר גשמי הזעם הרבים גורמים לשיטפונות ולסגירת כבישים. לפני ההחלטה מתי לנסוע לתאילנד כדי להתעדכן בתנאי מזג האוויר באותה תקופה ובאיזה חלקים של תאילנד יש מונסונים ובאיזה אין. ובכלל המלצות של מטיילים שחזרו מתאילנד יכולים לעזור בהחלטה.

כסף בתאילנד

כל מי שמתכנן טיול שואל כמה כסף צריך לתאילנד. לצורך כך חשוב לדעת מה ערך הכסף בתאילנד לעומת השקל. סעיף זה חשוב בעת עריכת תקציב לטיול בכללו.
זול ויקר הם מושגים שונים בין אדם לאדם. המחייה בתאילנד זולה יותר מאשר בישראל ולכן ישראלים רבים אינם מחשבים נכון את הכספים שהם מוציאים במשך הטיול. מי שאינו מחפש נוחיות ופינוקים בבתי מלון יכולים למצוא מלונות במחירים זולים. כל אחד היוצא לטיול בתאילנד צריך לתכנן את הזמן והציפיות מהטיול. מי שנוסע ומוותר על בילויים וכניסה לאתרים קניות ואטרקציות אינו צריך בתקציב גבוה. אבל ברוב המקרים יוצאים לחופשה בתאילנד ורוצים לחוות את כל מה שניתן. כל מי שירצה להעביר את הלילה במלון סביר ולאכול במסעדה נקייה יפה ועם אוכל טעים, לקנות מספר פריטי לבוש שהם זולים יותר מאשר בישראל ומספר מזכרות לנשארים בארץ זקוק לתקציב של כ-200 $ ליום לזוג. משפחה עם ילדים צריכה לקחת בחשבון כ-100$ נוספים ליום.
כמה כסף צריך בתאילנד היא פונקציה של החלטה אישית. צריך לקחת בחשבון שתאילנד אינה מדינה זולה היא זולה בהשוואה לישראל אבל לא כל יום נוסעים לטיול לתאילנד ולכן כדאי לנצל את כל מה שהיא מציעה.

אפשר להוזיל את הטיול בתאילנד, ברכישת כרטיס טיסה עם עצירת ביניים ובמקום לטוס מאירופה לתאילנד אפשר לטוס מירדן. הפער בין המחירים יכול להיות חלק מהתקציב לבזבוזים בטיול.
בבחירת אתרים לביקור במשך הטיול אפשר לנצל את הפארקים והחופים עם המים הצלולים שהכניסה אליהם היא בחינם. להקדיש את מירב ההוצאות למקומות ואתרים בהם הכניסה בתשלום, או לנסיעות בתחבורה ציבורית, טיסות או מעברים בין הערים לאיים על גבי מעבורת.

ישנם מקומות רבים בתאילנד בהם אפשר להשתמש בחלק מכרטיסי האשראי. מאחר והכייסות בשווקים היא רבה רצוי להחזיק מה שפחות כסף מזומן ובמקומות שניתן לנצל את כרטיס האשראי.
כדאי לשמוע בעצות מטיילים שחזרו או בכתבות המתפרסמות בעיתונות ובאתרי האינטרנט. ההמלצות שלהם לכמה כסף צריך בתאילנד טריות והם גם יכולים להמליץ על המקומות המתאימים ביותר לעשות קניות.

התגובות סגורות