אפר' 08

טיולי נשים להודו

בקטגוריה חופשות יוקרתיות במיוחד

שם המאמר: טיולי נשים להודו
דורג על ידי עידית בתאריך 8.04.13
דירוג המאמר: 4.0

נשים רבות יוצאות לבדן, כל אחת מהסיבות שלה,לטיולים ברחבי העולם. טיולי נשים להודו החלו לפני מספר שנים כשחברות ומשרדי התיירות גילו את פלח הנשים בין המטיילים הרבים. החלו לצאת קבוצות של נשים שאוהבות אתגרים טיולים בטבע ואטרקציות מיוחדות.

<India - Haridwar - 002 - cows wandering aimlessly among the pilgrims by mckaysavage, on Flickr

טיולי נשים להודו היו בהתחלה במסגרת של תוכנית "מלכת המדבר". טיול לנשים בלבד במכוניות כשבכל מכונית מספר נשים המחליפות ביניהן את תורנות הנהיגה ולאורך כל המסלול עוברות חוויות שלא היו יכולות לעבור אלא בטיול נשים להודו. (בשנים האחרונות טיול מלכת המדבר עבר למדינות רבות בעולם).

בתוכנית טיולי הנשים להודו שמים דגש על מפגש עם תושבים המתגוררים לאורך המסלול ומתגובות המשתתפות בטיולים אלו משתמע שמכל החוויות והריגושים של הטיול הזכור ביותר והעשיר הוא המפגש עם תושבי המקום ולימוד על קצה המזלג ממנהגי המקום.

הנשים המשתתפות בטיולי נשים בהודו, לכל אחת עיסוק שונה בחיי היום יום, מתלכדות, עוזרות אחת לשנייה תומכות זו בזו ובעיקר מחלקות ביניהן את החוויות הרבות שהן עוברות יחד. לא אחת עליהן לתקן כלי רכב שהתקלקל, להחליף גלגל עם תקר או לחלץ כלי רכב ששקע בבוץ. אלו חוויות שעוברות משתתפות טיולי הנשים להודו (אבל כאמור לא רק בהודו) שלא היו עוברות ללא היציאה לטיול.

משרדי הנסיעות יצאו בתוכנית לטיולי נשים בהודו, במתכונת של טיול מאורגן, שבה טועמות הנשים בנוסף לצד התיירותי בארץ זו גם מתרבותה של הודו, מהמנהגים העתיקים והחדשים, מהמוסיקה, ההיסטוריה והמאכלים המיוחדים.

כל אחת שיצאה לטיול נשים מעידה שזו החוויה החזקה ביותר שעברה בחייה ואם יינתן לה תצא פעם נוספת לטיול כזה ולחברותיה היא ממליצה להירשם וליהנות מחוויה חד פעמית.

 

טיולים מאורגנים למרכז אמריקה

 

מדינות מרכז אמריקה, גואטמלה, בליס, הונדורס, אל סלוודור, ניקרגואה, קוסטה ריקה ופנמה, הן מדינות בהן מבקרים תיירים רבים במשך השנה. לרוב מגיעים לאזור תרמילאים שעוברים ממדינה למדינה ומבקרים ומטיילים בכל המקומות והאתרים שיש למדינה להציע.

יש גם תיירות אחרת. תיירים רבים בוחרים לצאת לטיולים מאורגנים למרכז אמריקה. רוב הטיולים המאורגנים כוללים מדינה אחת ויותר (בהתאם לתוכנית) והם מקילים על התיירים שאינם צריכים לדאוג לשום פרט שקשור לקבוצת המטיילים.

מדריך ישראלי, שמתמחה במרכז אמריקה, שהוא נציג החברה המארגנת מתלווה לקבוצה מהארץ ועד חזרתה והוא זה שדואג שהקבוצה תעמוד בלוח הזמנים והטיול יתקיים בהתאם לתוכנית המקורית. לכל הטיולים המאורגנים במרכז אמריקה מוצמד אוטובוס לאורך כל הטיול ואליו מצטרף מדריך מקומי בכל מקום שיש צורך בהסברים מעמיקים.

עלות הטיולים המאורגנים במרכז אמריקה כוללת את מחיר כרטיסי הטיסה, השהות במלון כניסה לאטרקציות שונות ואת כל התשלומים לרשויות. בכל ארץ בה מבקרת הקבוצה ישנם ימים פנויים כך שכל אחד יכול לטייל ולחוות דברים נוספים למה שהתוכנית מציעה.

תוכניות הטיולים המאורגנים במרכז אמריקה כוללות בדרך כלל ביקורים באתרים היסטוריים ועתיקים, ביקור בכפרים נידחים בהם חיים התושבים כמו בעת הישנה, הנאה מנופי טבע מרהיבים ואוהבי החיות יכולים לבקר בגני החיות המפוארים.

הטיסה למרכז אמריקה ארוכה ומתישה ולמרות זאת טיולים מאורגנים במרכז אמריקה מתאימים לכל בני המשפחה. עלות הטיסה גבוהה אבל השהות במדינות מרכז אמריקה זולה.

בכל ארץ מארצות מכרז אמריקה יש אטרקציות רבות כך שכל משתתף יכול למצוא את האטרקציה המתאימה לו ביותר ולחוות חוויות מכל מיני סוגים.

עיקר פרנסת תושבי מרכז אמריקה היא מחקלאות ותיירות. בכל אחת מהמדינות ניתן למצוא שווקים בהם ניתן לרכוש מוצרים חקלאיים ומזכרות מעשי ידי התושבים.

 

התגובות סגורות