פבר' 10

להתחיל לתכנן חופשה לרודוס ולציריך

בקטגוריה חופשות יוקרה באירופה

שם המאמר: להתחיל לתכנן חופשה לרודוס ולציריך
דורג על ידי יפה בתאריך 10.02.13
דירוג המאמר: 4.5

היעדים באירופה היו ונשארו היעדים האהובים ביותר על הישראלים. נכון שהיום יש גם יעדים נוספים באסיה, אפריקה ואמריקה. אולם, בשורה התחתונה, היעדים האירופאיים היו ונשארו מדהימים ויפים במיוחד. אנו נרצה להציג לכם שני יעדים שאמנם נמצאים באירופה, אך יש להם אופי שונה לחלוטין. הראשון הוא האי רודוס השייך למדינת יוון. רודוס הוא אחד מהאיים המתוירים ביותר בתוך יוון, וגם באופן כללי מדובר על אי פופולרי מאד. המקום השני שבו נתמקד זוהי העיר ציריך. ציריך היא עיר בסדר גודל בינוני בתוך שווייץ, אך כזו שמהווה מוקד תרבותי וכלכלי בתוך המדינה. כאמור, יוון ושווייץ מאד שונות אחת משניה, ולכן יש הרבה מה ללמוד.

נתחיל מהטיסות למקומות

אז אתם רוצים לצאת אל חופשה לרודוס – איך בכלל מגיעים לשם? משום שמדובר על אי פופולרי מאד, תוכלו למצוא לא מעט טיסות ישירות שיוצאות מישראל לרודוס. ברוב המקרים, הטיסות הללו הן של חברות תעופה ישראליות כמו ארקיע ואל על. עם זאת, ישנן גם חברות תעופה יווניות שפועלות בתחום. מכל מקום – כמעט בכל יום תוכלו למצוא טיסה לרודוס, בוודאי בזמן עונת התיירות.
גם במקרה שבו אתם מחפשים טיסה לציריך, תוכלו למצוא בנקל טיסה שמתאימה לצרכים שלכם. יש היום קו של טיסות ישירות מישראל לציריך, שמופעל ע"י חברת התעופה הישראלית אל על. כמו כן, גם חברת סוויס השווייצרית מקיימת טיסות ישירות מישראל לציריך, ועוד שפע של חברות תעופה זרות יוכלו להציע לכם טיסה עם חניית ביניים.

המידע שכדאי להכיר

כשאתם יוצאים אל חופשה לרודוס, כדאי לדאוג להמיר מראש את הכסף שלכם לאירו האירופי, כדי שתוכלו לעשות בו שימוש מרגע שתרדו מהמטוס. מבחינת האקלים, מדובר באקלים הכי נוח אולי מכל יעד אחר. האקלים ברודוס הוא בדיוק כמו בארץ, ולכן אין צורך להחליף מלתחה לקראת הטיסה. מבחינת התחבורה ברודוס, מדובר באי שהוא מפותח יחסית מבחינת התחבורה שלו. ברמה הבסיסית אפשר לעשות שימוש באוטובוסים ומוניות כדי להתנייד ממקום למקום. למשקיעים אפשר לשכור זוג אופניים ולטייל באי בצורה מדהימה.

במקרה שבו עליתם על טיסה לציריך, כדאי לזכור שלמרות שמדובר על עיר אירופאית ומערבית מאד, המטבע שם הוא לא אירו. השוויצרים אוהבים לשמור על בדלנות, ולכן עושים שימוש בפרנק השוויצרי. אפשר להמיר בארץ ואפשר גם להמיר במגוון דוכני החלפנות שיש בציריך. מבחינת האקלים, כדאי לזכור ששוויץ היא מדינה קרה למדי, וציריך לא יוצאת מהכלל מבחינה זו. החורף בציריך הוא קר למדי והטמפרטורות צונחות לאפס. בקיץ, הטמפרטורה תגיע לכל היותר ל20 מעלות, כך שגם אז כדאי לבוא עם בגדים ארוכים. התחבורה בציריך מציעה לכם גם אוטובוסים ומוניות, אך מומלץ לעשות שימוש ברכבת שיש בעיר.

Zurich, Switzerland by traviscrawford, on Flickr

באיזה אטרקציות כדאי לבקר?

כמובן שאם אתם יוצאים אל חופשה לרודוס, יש כמה אתרים שמומלץ בחום לבקר בהם. אם אתם אוהבים לבלות וליהנות, מומלץ בחום לבקר בפארק המים של רודוס. זה אחד מפארקי המים המפוארים ביותר לא רק בתוך יוון, אלא אף בכל אירופה. לעומת זאת, אם אתם עליתם על טיסה לציריך, כמובן שיש לא מעט אטרקציות אחרות שבהן אפשר לבקר. אין ספק שהאטרקציה המושכת ביותר היא של
אגם ציריך. זה אגם מקסים מאד, שלמרות שהוא מלא בתיירים תמיד אפשר למצוא בו פינה שקטה ולהירגע. יש אפשרות לצאת כמובן לשיט פרטי ומדהים באגם.

זה הזמן רק להתחיל לארוז

אז קיבלתם את כל המידע שאתם צריכים לקראת חופשה ברודוס, ואתם יודעים עכשיו גם איך להזמין טיסה לציריך. כעת, כדאי רק לבצע השוואה בין המחירים של חבילות הנופש השונות, לראות מהם המחירים והתאריכים של הטיסות, ותוכלו להזמין בקלות ולתכנן את הנופש.

התגובות סגורות