פבר' 17

קרוזים ברחבי העולם

בקטגוריה חופשות שייט יוקרתיות

שם המאמר: קרוזים ברחבי העולם
דורג על ידי מילנה בתאריך 17.02.13
דירוג המאמר: 4.5

מרבית הישראלים כבר מכירים את המונח קרוזים. רבים מאיתנו חלמו מאז היינו קטנים לשוט על ספינה כמו הטיטאניק ולחוות את חווית השייט בים הגדול. כיום כבר אין עוד אוניות נוסעים המפליגות מאירופה לאמריקה, אך יש אוניות קרוזים ענקיות המשייטות במקומות אקזוטיים בעולם המסוגלות לתת לכם את אותה חוויה עם ערך מוסף שלא חלמתם עליו. חופשה על אוניית פאר בקרוז באירופה או באיים הקריביים או סביב הים התיכון נחשבת לחופשה מאד מבוקשת על ידי תיירים מכל העולם.

קרוזים באירופה

באירופה קיימים שני איזורים עיקריים להפלגות. איזור הים התיכון ואיזור הים הבלטי. את ההפלגות בים התיכון אין צורך להציג ויש שם שני מסלולים עיקריים: האחד באיזור האיים היוונים בים האגאי ובים השחור, והשני במערב אירופה מספרד דרך צרפת ועד לאיטליה. קרוזים בים הבלטי יוצאים מנמלים שונים כמו נמל קופנהאגן ועוגנים בערי חוף כמו סטוקהולם בירת שוודיה וסנט פטרבורג שברוסיה. בערים אלה ואחרות אתם יורדים לחוף ונהנים מסיורים מודרכים וממסעדות מקומיות נהדרות.
מסלול נוסף בקרבת הים הבלטי הוא מסלול הפיורדים בנורווגיה. במסלול מיוחד זה תכנסו לפיורדים רבים עם נוף מקסים, תראו לוויתנים וחיות ים נוספות, תחזו בדובים לבנים ותשייטו לצד כפרי דייגים ציוריים המתקיימים מדייג כבר מאות שנים.

TIVOLI GARDENS 1 by RAYANDBEE, on Flickr

הפלגות לים הבלטי

כפי שנאמר הפלגות לים הבלטי לוקחות אתכם למקומות מיוחדים ולערים מרהיבות. העיר המפורסמת ביותר בשייט זה היא ללא ספק סנט פטרבורג שבמשך מאות שנים היתה בירת רוסיה והצארים קבעו בה את משכן הקבע שלהם. בעיר זו תוכלו לחזות בארמונות הצארים ובארמונות נוספים, מוזיאון ההרמיטאג' הידוע מצוי בעיר וכן אטרקציות רבות נוספות כמו חנויות יוקרה ענקיות, מועדונים יוקרתיים ומבנים ארכיטקטוניים מרשימים. גם העיר סטוקהולם נחשבת לפנינה מיוחדת במינה וגם שם תוכלו לבקר בארמון המלוכה (שבו מחולקים פרסי הנובל) בגנים הבוטנים ואפילו פארק שעשועים גדול יש בעיר. אין ספק כי הפלגות לים הבלטי לוקחות אתכם לראות תרבויות שונות שהתפתחו ליד חופי הים הזה לאורך מאות שנים.

קרוזים בים הקריבי

איזור נוסף שמאד פופולארי לקרוזים על אוניות פאר הוא הים הקריבי. קרוזים אלה יוצאים לרוב מערים בפלורידה (יש צורך בויזה לארה"ב) ונמשכים בין שלושה לילות לשבועיים. הים הקריבי פתוח להפלגות בעונת החורף מכיוון שבעונת הקיץ מתפתחות שם סופות עזות והים סוער במיוחד.

קרוזים בקריביים לאיי הבהאמס

אחד הקרוזים המבוקשים ביותר לקריביים הוא שייט לאיי הבהאמס הממוקמים דרום מזרחית לחצי האי פלורידה וקצת מעל קובה. במדינה זו יש כשבע מאות איים שרק 22 מהן מאוכלסים. מספר התושבים הכולל מדינה הוא 360,000 לערך ומרביתן מתגוררים על האי הראשי שבו מצויה עיר הבירה נסאו שבאי ניו פרובידנס. הפלגה לאיי בהאמס היא הפלגה מיוחדת מכיוון שבשרשרת איים אלה מדברים אנגלית ולא ספרדית ורוב האיים שטוחים לחלוטין והם נוצרו סביב שוניות אלמוגים מרהיבות. חופי הים הזהובים עם עצי הקוקוס שגדלים ממש על קו החוף משווים לאיים אלה מראה אקזוטי ומיוחד. מזג האוויר הטרופי באיזור זה בתקופה זו של השנה מעולה לטיולים ולהפלגות והתרבות הקריבית הנינוחה עם המוסיקה הקצבית תשאיר עליכם רושם נהדר.
קרוזים לקריביים ולבהאמס יכולים להימשך משלושה לילות ועד עשרה ימים ויותר שבמהלכם תחשפו לתרבויות שונות בין מדינות האיים ותוכלו לאכול את המאכלים המיוחדים המאפיינים חלק זה של העולם שהם תערובת של מזון מקומי עם צורות בישול והכנת מזון מחברות שונות כמו המטבח הצרפתי, הרבה פירות ים, מאכלי תירס, אורז ופירות טרופיים שונים.

התגובות סגורות