פבר' 14

היתרון של הטיולים המאורגנים: התמצאות יעילה

בקטגוריה חופשות יוקרה באמריקה

שם המאמר: היתרון של הטיולים המאורגנים: התמצאות יעילה
דורג על ידי הדר בתאריך 14.02.13
דירוג המאמר: 4.5

התמצאות נכונה היא יסוד חשוב בתכנון טיולים. בעוד בערים ומדינות מפותחות קל מאוד להתמצא ולהתבסס על אמצעי התחבורה הציבורית, במדינות אחרות ובעיקר במזרח קשה יותר לעשות זאת. המשמעות של חוסר התמצאות היא בזבוז זמן, כסף ומשאבים. כאשר אדם מתכנן טיול הוא מעוניין לנצל בצורה האופטימאלית את המשאבים הללו ולכן עליו להיערך מראש אל נושא ההתמצאות. בנוסף, יש להבחין בין התמצאות של משפחה אשר יוצאת לחופשה עם הילדים לבין התמצאות של תייר צעיר ועצמאי. בסופו של דבר, הדרך היחידה להבטיח התמצאות מלאה ויעילה ביעדים אקזוטיים היא להזמין טיול מאורגן.

Elephant Hill (Punakha, Bhutan) by jmhullot, on Flickr

תכנון מסלול בבהוטן

טיולים מאורגנים לבהוטן מבטיחים לתייירים חוויה יוצאת דופן. בזכות הטיולים הללו לבהוטן ניתן לגלות את אחת הממלכות העתיקות, המבודדות והמיוחדות ביותר בעולם. מבחינה גיאוגרפית, טיולים מאורגנים לבהוטן בצפון אשר מזוהה עם פסגות ההרים הקרחוניות של הרי ההימלאיה. משם ניתן להמשיך את הטיול המאורגן אל "ההרים השחורים" אשר נמצאים במרכז בהוטן ומושכים אליהם תיירים מכל רחבי העולם. המסלולים של טיולים מאורגנים לבהוטן כוללים גם ביקור בנהרות הגדולים הקרויים טורסה, ראיידק, סאנקוש והמאנאס. נהרות אלו תומכים ביערות המחוז המרכזי אשר בו גם מרוכזת האוכלוסייה.

היכן מתקיימים הטיולים המאורגנים בבהוטן?

הידע המקצועי וההיכרות של המדריכים הם אלו אשר משדרגים את האפשרות של טיולים מאורגנים לבהוטן. מדריכים מנוסים יכולים לקחת את התיירים דרומה ולהפגיש אותם עם גבעות שיוואליק המכוסות בין היתר גם ביערות עצים נשירים. ישנם נהרות אשר המוצא שלהם הוא בשלג אשר נמס בהרים ובסוף המסלול הם נשפכים אל נהר ברהמהפוטרה בהודו. חשוב לזכור כי יותר משני שלישים של בהוטן מכוסים ביערות ולכן ההתמצאות באיזור היא תנאי להצלחת הטיול. אין תחליף לתכנון נכון של טיולים מאורגנים לבהוטן לצורך הנאה מושלמת מהממלכה.

התמצאות המדריך באיי גלפגוס

איי גלפגוס גם הם דורשים התמצאות מיוחדת. טיול מאורגן לגלפגוס יכול להתרחש סביב האיים העיקריים בארכיפלג, כגון איסבלה או אספניולה. סמוך למרכז הארכיפלג ישנו אי בשם באלטרה בעוד מזרחית אל האי סטניאגו ישנו אי נוסף בשם ברטולומה. מדריכים מסוימים מציעים טיול מאורגן לגלפגוס עם ביקור באי הנקרא על שמו של צ'רלס דרווין, הוגה תורת האבולוציה אשר הגיע אל גלפגוס לצורך מחקר. המקור לכל האיים בגלפגוס הוא געשי, אך ישנם הבדלים בין צורת הרי הגעש בין החלק המערבי לחלק המזרחי.

צמחים, הרי געש וחיות

טיול מאורגן לגלפגוס מתחיל בדרך כלל באיזור החוף אשר בו גדלים צמחים בתנאי מים מלוחים. לעומת זאת, האיזור המתויר ביותר באיי גלפגוס הוא "האיזור היבש" המחולק לשני איזור משנה: האיזור הצחיח ואיזור המעבר. מדריכי טיול מאורגן לגלפגוס יידעו לספר לכם על מיני העצים והשיחים הנפוצים באיזור הזה ואף לאפשר לכם להתבונן בהם מקרוב. מעבר לכך, חלק גדול מהמסלול של טיול מאורגן לגלפגוס נערך סביב מקום מושבם של בעלי החיים. באיי גלפגוס ישנם מאות מינים נדירים ובאמצעות הטיול המאורגן ניתן לראות אותם באיזורי המחיה הטבעיים.

ידידו הטוב ביותר של התייר

טיולים מאורגנים מייצרים עבור המבקרים באיי גלפגוס או בבהוטן את כל התנאים לחופשה מוצלחת. המדריכים אשר מלווים את הטיולים הללו מחזיקים בידע ובניסיון, אשר באים לידי ביטוי בעיקר בבחירת המסלולים. מעבר לכך, הטיולים המאורגנים מאפשרים בטיחות מלאה. בין אם מדובר על ממלכה מבודדת כמו בהוטן או על איים מפורסמים כמו הגלפגוס, הטיול המאורגן הוא חברו הטוב ביותר של התייר.

התגובות סגורות