מרץ 03

זה הזמן לעלות על טיסה לניו יורק או קנדה

בקטגוריה חופשות יוקרה באמריקה

יבשת צפון אמריקה מהווה ללא ספק יבשת חלומית עבור אנשים מכל העולם. לא רק ישראלים חולמים על העושר של היבשת הזו – אלא עוד מיליוני בני אדם מאירופה, אפריקה ואסיה מסתכלים בקינאה לעבר המדינות הללו. בינתיים, אתם יכולים כמובן לפנק את עצמכם בחופשה ובטיול בלתי נשכחת בטיילת הזו. חשוב להבין ולזכור, כי צפון אמריקה זה ממש לא רק ארה"ב.

יש הכוללים בתוך יבשת זו את מקסיקו, ומכל מקום יש לזכור גם את שכנתה הצפונית של ארה"ב הלא היא קנדה. מדובר על מדינה ענקית (גדולה יותר מארה"ב מבחינת השטח) הכוללת לא מעט אתרים מרתקים שאפשר לבקר בהם. כמובן שהדבר לא מוריד במקביל מהערך של טיול וחופשה בארה"ב, שנחשבת כבר שנים רבות לאחד מהיעדים המדהימים ביותר שיש בעולם. מכיוון שארה"ב היא מדינה עם מגוון עצום של אתרים, בחרנו להתמקד הפעם באזור ספציפי ומפורסם במיוחד – הלא היא העיר ניו יורק. בקנדה לעומת זאת, אנו נתמקד בטיולים שמתרחשים בכל המדינה.

איך מוצאים טיסה לניו יורק?

מבין כלל היעדים שיש בארה"ב, ניו יורק היא דווקא העיר שאליה הכי פשוט להגיע מישראל. הסיבה לכך שקל למצוא טיסה לניו יורק מישראל היא כפולה: קודם כל ניו יורק נמצאת בחוף המזרחי של ארה"ב, ולכן היא קרובה לישראל יותר מיעדים אחרים בארה"ב. הסיבה השניה נוגעת לגודל העצום והפופולריות של ניו יורק. זו עיר עם מיליוני בני אדם ועשרות אטרקציות תיירותיות. לכן, עקב היותה עיר מאד תיירותית ומושכת לחברות התעופה משתלם לקיים טיסות סדירות רבות מישראל ליעד זה.

אם אתם מחפשים טיסה לניו יורק שתהיה ישירה, אתם תוכלו למצוא אותה אצל חברת אל על הישראלית, או דרך חברות דלתא ויונייטד איירליינס האמריקאיות. הטיסות הישירות מישראל לארה"ב נמשכות לרוב קצת פחות מ 12 שעות ,כך שבהחלט אפשר גם לתפוס תנומה בדרך. כמובן שכמו תמיד – עומדת לכם האפשרות למצוא טיסות עם חניית ביניים במדינה אחרת. טיסות אלו הן זולות יותר מהטיסות הסדירות, אך יש לקחת בחשבון את גורם הזמן. בעוד שבטיסות לאירופה חניית ביניים מהווה יתרון שכן המחיר זול והטיסה היא בכל מקרה קצרה, הרי שגם טיסה ישירה לארה"ב היא ארוכה למדי, וחניית ביניים רק תאריך את התהליך עוד יותר. לכן, טיסה לניו יורק עם חניית ביניים מומלצת בעיקר לאנשים שמתורגלים בטיסות ויכולים להתמודד עם ג'ט לג.

אם זו הפעם הראשונה שאתם טסים לניו יורק – מומלץ לבחור בטיסה ישירה. הטיסות לניו יורק נוחתות כמעט מיד בנמל התעופה JFK שהוא אחד מהגדולים במדינה, ומהווה את אחד מנמלי התעופה הבינ"ל המרכזיים בארה"ב. אם אתם טסים בטיסת שכר או טיסה עם עצירת ביניים, יש גם סיכוי טוב שתנחתו בנמל התעופה ניו ארק ליברטי הממוקם בניו ג'רזי. עוד נמל תעופה בסמוך לניו יורק הוא לה גוארדיה, אך נמל תעופה זה משמש לרוב לטיסות פנים בתוך ארה"ב.

חולמים על טיולים מאורגנים לקנדה?

לעומת זאת, יש אנשים שרוצים דווקא לצאת אל טיולים מאורגנים לקנדה. חשוב להבין שקנדה היא אמנם מדינה ענקית, אך לרוב טיולים מאורגנים לקנדה יתמקדו ברצועה הדרומית של המדינה, שכן האזור הצפוני יותר כמעט ואיננו מיושב בשל מזג האוויר הקר (קנדה היא אחת מהמדינות הצפוניות ביותר בעולם). לרוב, הטיולים המאורגנים יתמקדו בערים הגדולות, ובאתרי טבע בלתי נשכחים שיש במדינה כמו האי פרינס אדוארד, האי בלק שהוא שמורה אינדיאנית, ועוד אתרים מדהימים. אפשר לבחור בין מגוון רחב מאד של טיולים אשר יתמקדו יותר באתרי הטבע המדהימים, או אתרים שיתמקדו דווקא בערים הגדולות ובמרכזים האורבניים והתיירותיים – הכל בהתאם להעדפה האישית שלכם.

התגובות סגורות