פבר' 26

טיול לקירגיסטאן

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: טיול לקירגיסטאן
דורג על ידי ברוך בתאריך 26.02.13
דירוג המאמר: 4.5

טיול טרק בקירגיסטאן, במדינה המשלבת בתוכה אגמי טורקיז לצד הרים עם פסגות מושלגים היא חוויה חד פעמית . זוהי מדינה שעד פירוק ברית המועצות הייתה שייכת לגוש הרוסי, שפת הדיבור בה היא קירגיזית ורוסית. לצד תושבי המדינה הנוודים,מכניסי האורחים, יש עדרי סוסים פראיים ונוף עוצר נשימה.

Sassymir Valley, Kyrgyzstan by peretzp, on Flickr

תיירים רבים מגיעים למדינה זו למטרה אחת עיקרית היא לעשות טרקים בקירגיסטאן. רבים מבין התיירים שעשו טיולים מסוג זה טוענים שטרק בקירגיסטאן אינו דומה לטרק בדרום אמריקה או במזרח אסיה. אפשר להגיע לקירגיסטאן באופן עצמאי או בקבוצה בהדרכת מדריך ישראלי דובר עברית. בנוסף לטרק בקירגיסטאן ישנם טיולי ג'יפים ואופנוע שטח. ובשנת 2012 התארגנה קבוצה ליציאה מאורגנת של רוכבי אופניים לטיול בקירגיסטאן.

כריתים

כריתים הוא האי החמישי בגודלו בים התיכון והוא אחד מ-13 המחוזות של יוון. ישראלים רבים יוצאים לטיולים בכריתים. הסיבות מדוע כריתים הוא יעד לישראלים הן רבות. מאז נותקו יחסי ישראל וטורקיה חיפש הקהל הישראלי יעד אחר בו יוכל לבלות את חופשותיו במסגרת "הכול כלול". הקרבה הגיאוגרפית היא סיבה חשובה לא פחות. תושבי האי גילו את הפוטנציאל האדיר והכמות הגדולה של תיירים מישראל ובכלל הם הבינו שכדי לפתח את האי עבור התיירים המגיעים לטיולים בכריתים שדרגו את בתי המלון, העלו את רמתם והפכו אותם למלונות "הכל כלול" משום שהבינו שזוהי דרך למשוך קהל תיירים גדול, במיוחד מישראל, וכיום בעונת התיירות קשה למצוא חדר פנוי באחד ממלונות כריתים. טיולים לכרתים הפכו ליעד למשפחות עם ילדים היוצאות לחופשות שנתיות. הקרבה הגיאוגרפית עוזרת להחלטה מאחר וטיסה ארוכה עם ילדים יכולה להפוך לדבר בלתי נסבל. כולם יודעים שילד משועמם הוא ילד מציק. סבלנותו של הילד קצרה ואם אין תעסוקה מתאימה החופשה יכולה להתחיל ב"רגל שמאל".

התגובות סגורות