אפר' 04

טיול מאורגן לגאורגיה

בקטגוריה חופשות יוקרה באמריקה

שם המאמר: טיול מאורגן לגאורגיה
דורג על ידי גילת בתאריך 4.04.13
דירוג המאמר: 4.5

גאורגיה, או בשמה הקודם גרוזיה, באזור הקווקז, לחופי הים השחור גובלת עם רוסיה בצפון, ארמניה וטורקיה בדרום, הים השחור במערב ואזרבג'יין במזרח. רובה הררית ומשופעת במשאבים טבעיים. יופיה של המדינה מושך תיירים רבים המגיעים באופן עצמאי או בטיול מאורגן לגאורגיה.

Opera House by ImposterVT, on Flickr

גאורגיה קיבלה את עצמאותה עם התפרקות הגוף הסובייטי ועיקר פרנסת תושביה מחקלאות ותיירות. עם נפילת הגוש הסובייטי נפתחו שעריה בפני תיירים מכל העולם.

יהודי גאורגיה עלו ברובם לישראל אולם הזדהותם עם ישראל החלה עוד בשנת 1967, מיד לאחר מלחמת ששת הימים. כמו בפולין דיברו היהודים שפה משל עצמם והיא נקראית גאורגית יהודית.

התייר הישראלי המחפש כל הזמן מדינות ואתרים לביקור מצא בגאורגיה יעד וחברת התיירות החלו לארגן תוכניות לטיול מאורגן לגאורגיה.

תוכנית הטיול לגאורגיה כוללת חוויות ואטרקציות רבות. גאורגיה שהיא מדינה יפה ומרתקת שנחשבת בעיני רבים כמסתורית, כתעלומה וניתן לטייל בה רגלית או בג'יפים ולהגיע לנופים מקסימים. היא נחשבת למקום קסם מזרחי עם שילוב של אלגנטיות מערבית. אפשר למצוא בגאורגיה הכל מהכל.

תושבי גאורגיה מכניסי פנים וידועים במטבחם הקולינרי הטעים. בתוכנית הטיול המאורגן לגאורגיה יש גם זמן להכיר מקרוב את תושבי המקום והמטבח שלהם.

הטיול המאורגן לגאורגיה מתאים לכל בני המשפחה ויש ילידי המקום המגיעים עם ילדיהם ונכדיהם לטיול שורשים והעברת מורשם באופן מוחשי במקום לידתם.

משך טיול מאורגן לגאורגיה הוא בדרך כלל שמונה ימים. הקבוצה מלווה במדריך ישראלי, מומחה לתרבות וההיסטוריה המקומית. כל אחת מהחברות המארגנות טיולים לגאורגיה מציעה מספר מסלולים ומקומות לביקור וכל אחד יכול למצוא לעצמו את התוכנית המתאימה ביותר.

טיולים מאורגנים לארצות הברית

בגלל גודלה של ארצות הברית ומספר המדינות הרבות בהן כדאי לבקר צריך לתכנן בקפידה את הטיול, בין באופן עצמאי ובין באמצעות חברות התיירות המוציאות טיולים מאורגנים לארצות הברית.

אף שהטיסה לארצות הברית אינה קלה והיא אורכת מספר שעות הטיולים המאורגנים לארצות הברית מתאימים גם לילדים בכל הגילאים. משפחה היוצאת עם ילדיהם לטיול בארצות הברית צריכה לקחת בחשבון שצריך להעסיק את הילדים בשעת הטיסה הארוכה והמתישה.

תוכניות הטיולים המאורגנים בארצות הברית עושים תוך הקפדה יתרה על המסלולים בהם מבקרים באתרים השונים בכל אזור נבחר. בגלל המרחקים הגדולים יש טיולים המשלבים טיסות פנים ארציות כך אפשר לטייל גם בניו יורק וגם בלוס אנג'לס. המרחב המפריד הוא בערך 5 שעות טיסה (כמו טיסה מישראל לאירופה). כדאי לחסוך בזמן יקר רצוי לבחור מסלול טיולים כזה שלא יהיה צורך בטיסות פנימיות.

את רוב הטיולים במזרח ארצות הברית מתחילים בניו יורק. נחיתה בשדה התעופה וביקור באתרים השונים כמו, האתר שהוקם להנצחת מגדלי התאומים שנהרסו בפעולת טרור ובו קירות עם שמות הנופלים, בניין האו"ם, בניין הבורסה ועוד.

חברות רבות מתכננות טיולים מאורגנים לארצות הברית לאזור מסויים כמו לוס אנג'לס ולאס ואגס ניו יורק ווושינגטון או רק למקום מסוים אחד (ניו יורק לדוגמא).

כדי להוזיל במעט את עלות הטיולים המאורגנים לארצות הברית אפשר לבחור בתי מלון ללינות מחוץ לעיר. בערים קטנות סביב לעיר הגדולה.

חלק מהטיולים המאורגנים כוללים גם גיחה לארץ השכנה כמו קנדה (מפלי הניאגרה, או מקסיקו) אבל בכל אחד מהטיולים יש מדריך ישראלי המצטרף ומלווה את הקבוצה מצאתה את שדה התעופה בתל אביב ועד החזרה הביתה. הוא זה שדואג לכל צרכי הקבוצה ובחלק מהמקומות, בהם החוק האמריקאי מאפשר, הוא גם מלווה בהסברים על המקום (החוק האמריקאי אינו מאפשר למדריכים זרים להדריך ולכל קבוצה חייב להילוות מדריך מקומי).

 

התגובות סגורות