פבר' 26

שופינג בנגקוק

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: שופינג בנגקוק
דורג על ידי שלי בתאריך 26.02.13
דירוג המאמר: 4.0

בנגקוק היא עיר הבירה של תאילנד. אין כמעט תייר שמגיע לתאילנד ולא מבקר בעיר הבירה. מרבית התיירים המגיעים מתחילים את הטיול שלהם בבנגקוק. אתרים רבים יש בה בעיר חלקם היסטוריים וחלקם מודרניים. בעיר יש אטרקציות רבות וביניהן השווקים. מרכזי הקניות והשווקים מהווים את המקומות העיקריים בהם התיירים נוהגים לעשות את קניותיהם.

קניות בבנגקוק

אין מי שלא אוהב לעשות קניות ובמיוחד בעת טיול מחוץ לגבולות המדינה שלו. תאילנד בכלל ובבנגקוק בפרט מחירי הפריטים זולים ביותר. שכר העבודה לעובדים בתאילנד נמוך ולכן פריטי אופנת הבגדים זולים במיוחד ולמרבית המטיילים מומלץ שלא לקחת איתם הרבה בגדים ולעשות קניות בבנגקוק כי בה ניתן לרכוש פריטי לבוש במחירים זולים. המחירים בחנויות ובמרכזי הקניות קבועים. מחירן נמוך מהמחירים בישראל אבל לא ניתן להתמקח על המחיר. בשווקים הסוחרים התאילנדים מחכים להתמקחות זוהי דרך המסחר שלהם הם אינם יודעים אחרת. זהו חלק מהמסחר שלהם וזוהי דרך היחידה המתקיימת בחנויות. מספר הקניונים הרבים שיש בבנגקוק מאפשר ביקור של שעות בכל אחד מהם. בכל אחד מהקניונים מאות חנויות עמוסות בגדים ומזכרות וכן מכשירים אלקטרוניים. אתרי האינטרנט מלאים בהמלצות של מטיילים שחזרו מתאילנד איפה כדי לקנות דברים ובאיזה שוק או קניון הכי כדאי להשקיע זמן וכסף.

Thailand: Bangkok by puuikibeach, on Flickr

גם אם אין כוונה לעשות קניות בבנגקוק כדאי לבקר בשווקים כחוויה. הצבעים המגוונים והריחות המופצים בשוק מהווים חוויה בפני עצמה.
שווקים רבים לה לבנגקוק וביניהם שוק הפרחים והפירות. השוק מוצף בפרחים בצבעים שונים ובפירות עם ריחות השוק בצ'יינה טאון הוא אחד השווקים היפים בעולם.
לכל מי שמטייל בשווקי בנגקוק יכול להבחין בכמויות אדירות של פריטי לבוש. הצצה קרובה יותר מאפשר אבחנה שרוב פריטי הלבוש הן זיוף מותגים של חברות בעלות שם עולמי.

בנוסף לבגדים ולמזכרות יש ענף מבוקש בתחום הקניות בבנגקוק והוא ענף השעונים. רוב השעונים הנמכרים בתאילנד הם זיוף של מותגים בעלי שם עולמי. המחיר הנמוך מושך תיירים רבים לרכוש שעונים מזיופים אלה כמתנות לחלוקה במכריהם לאחר שיחזרו לארץ מוצאם. רבים מבין התיירים רוכשים דברים בתאילנד בגלל מחירים הזול ולא משום שהם זקוקים להם. רק לאחר הקנייה הם שמים לב לעובדה שרכשו משהו שאינו שימושי או אינו נחוץ להם. בבנגקוק אפשר למצוא את מרכז הסחר הבינלאומי. מתחם המכיל 500 חנויות, מרכזי בידוק לילדים ולמבוגרים, ומסעדות. הוא נחשב למרכז החשוב בבנגקוק וכמעט כל תייר מקדיש זמן לביקור בו.

מ.ב.ק.

קניון החנויות ה-mbk הגדולות בתאילנד מושכת תיירים רבים וביניהם ישראלים לקניות בעיקר בסופי שבוע. זהו הקניון הגדול ביותר עם מספר חנויות רבות בגובה של שמונה קומות וכמות המוצרים שניתן לרכוש בקניון היא עצומה בעיקר בתחום הטקסטיל והאלקטרוניקה. המחירים הסבירים מושכים תיירים מכל העולם למסע קניות רחב.
הקניונים עמוסי החנויות מהווים מקום בילוי לשעות רבות ובהם ניתן למצוא בנוסף לחנויות גם מסעדות מכל הסוגים ומכוני יופי. כדאי לשים לב שרוב הסחורה מזויפת אבל למי שלא שם דגש על מותג יכול להשיג במחירים סבירים הרבה דברים. אין הדבר אומר שבחנויות בהן משלמים מחירים גבוהים יותר הסחורה הנמכרת אינה מזויפת והמותגים אינם מותגים מקוריים.
המיוחד בחנויות ה- mbk היא הגישה לנכים. באף אחת מהרשתות הרבות בבנגקוק אין סידור וגישה לנכים המגיעים לקניות בבנגקוק. שיטת בניית הקניון היא כזו שבכל קומה יש אגף של מוצרים אחרים.

צריך לקחת מספר דברים בחשבון בזמן מסע הקניות. בכל השווקים ומרכזי הקניות של כייסים רבים ולכן כדאי לשמור היטב על ארנק הכסף והמסכים לבקר במקומות שהם הומי אדם בשעות הבוקר ולרכז את מירב הקניות לימים אחרונים של הביקור בבנגקוק.

התגובות סגורות