פבר' 17

כל מה שצריך לדעת על טיול מאורגן לדרום אמריקה או קירגיסטן

בקטגוריה חופשות יוקרה באמריקה

שם המאמר: כל מה שצריך לדעת על טיול מאורגן לדרום אמריקה או קירגיסטן
דורג על ידי לירן בתאריך 17.02.13
דירוג המאמר: 4.0

איזה מהיעדים בעולם מושכים אתכם? אם הגעתם לכאן, סימן שאתם לא אנשים שאוהבים את היעדים הרגילים והבנאליים, או שפשוט כבר הייתם בהם לפחות פעם אחת אם לא פעמיים. אתם רוצים לגוון, ובאמת לראות עולם, ולחוות תרבויות שונות באופן מדהים. אנחנו בוחרים להציג עבורכם שני יעדים שונים מאד אחד מהשני. היעד הראשון זוהי יבשת דרום אמריקה, שהיא ללא ספק אחת מהיבשות המיוחדות ביותר בעולם. התרבות בדרום אמריקה היא שילוב ייחודי בין תרבויות של דרום אירופה שהתיישבו שם (ספרד ופורטוגל), וכל זאת בשילוב עם השפעות של בני המקום שהיו באזור לפני בואו של האדם הלבן.היעד השני שבו נתמקד תהיה מדינת קירגיסטן. מדינה אלמונית זו, שייכת לאחת מהרפובליקות הסובייטיות לשעבר, והיא אחת מהמדינות המדהימות ביותר בעולם – הן מבחינת התרבות הייחודית שלה, והן מבחינת הנופים המיוחדים שלה, והאפשריות לערוך טיולי ג'יפים בתוך המדינה.

<Church - TelefériQo views  of mountains and Quito - Ecuador - South America by David Berkowitz, on Flickr

מה צריך לדעת על דרום אמריקה?

לכאורה נראה שמי שטסים לדרום אמריקה, אלו הם בעיקר צעירים אחרי צבא, שיוצאים לטיולי תרמילאים. עם זאת, דרום אמריקה זה הרבה מעבר למסלולי הליכה נחמדים. יותר ויותר ישראלים מגלים את האופציה של טיול מאורגן לדרום אמריקה. המיוחד בטיול שכזה, הוא שלא חייבת להיות בו התמקדות במדינה אחת בלבד (אף כי ישנם טיולי מאורגנים שבהחלט מתמקדים במדינה אחת או שתיים). אפשר למצוא היום טיולים מאורגנים שיסייעו לכם לבקר בארבע או חמש מדינות ואף יותר בתוך היבשת הזו. כמובן שהטיולים הללו אורכים לפחות שבועיים, כדי שתוכלו גם להישאר מספיק זמן בכל מדינה, ולחוות אותה בצורה יוצאת דופן.
חשוב מאד לציין, שלמרות שנראה לכאורה שהמדינות בדרום אמריקה זהות אחת לשניה, הרי שישנם הבדלים בתוך כל מדינה, ישנן השפעות מקומיות שונות, ויש יחס שונה לתרבות המערבית. כך לדוגמה, אם תבחרו לצאת לטיול מאורגן שבו אתם תבקרו בפרו, צ'ילה, ברזיל, בוליביה וארגנטינה, אתם תגלו שיש הרבה הבדלים בין המדינות הללו. פרו היא דוגמה למדינה שנראה שהמערב כמעט לא נגע בה. לעומת זאת מדינות גדולות כמו ברזיל וארגנטינה הן בעלות אופי יותר מערבי ומודרני, אך גם להן יש תרבות ייחודית וססגונית מאד. בקיצור – הטיול המאורגן לדרום אמריקה הוא פתח לעולמות מרתקים ומדהימים, ואין ספק שאחריהם, עוד לפני שתצאו אל טיול ג'יפים לקירגיסטן, אתם תרצו לבקר עוד פעם במדינות הייחודיות הללו.

ולמה לטייל בקירגיסטן?

אחרי הססגוניות של טיול מאורגן לדרום אמריקה, קירגיסטן עלולה להיראות כמו אופציה מעט משונה. אולם, חשוב להבין שמדובר על מדינה מדהימה, שיכולה להציע לכם כל כך הרבה חוויות מדהימות. כמובן שאחת האופציות המקובלות, היא לצאת טל טיון ג'יפים לקירגיסטן, שכן המדינה הזו כוללת כמה רכסי הרים מדהימים, שחווית הנסיעה בהם בתוך ג'יפ היא ללא ספק חד פעמית, ושונה מאד מטיולי ג'יפים בכל מקום אחר. נסו לדמיין נופים של כפרי דייגים קטנים ויפהפיים, וזאת בשילוב עם ציורי סלע עוצרי נשימה. כמובן שמעבר לטיולי הג'יפים, ישנם גם מסלולים רגליים שאליהם אתם תוכלו לצאת, כמובן בליווי של מדריך מוסמך. חשוב להבין שקירגיסטן היא חלק מהדרך המפורסמת שנקראת "דרך המשי" אשר מובילה לסין, ולכן היא נחשבת לאחד מהמקומות המיוחדים ביותר בעולם. תוכלו לבקר בין השאר באגם סונגקול, ואף לערוך טיול קמפינג מודרך סביב ההרים שנמצאים סביבו. בקיצור, קירגיסטן היא ללא ספק מדינה ייחודית מאד, והטיול בה בין אם ברגל ובין אם באמצעות ג'יפים, מומלץ לכל אדם שרוצה לבקר שוב בכפרים קטנים ומיוחדים, להכיר אנשים מכניסי אורחים, וכל זאת לצד נופים עוצרי נשימה.

התגובות סגורות