פבר' 26

איים בתאילנד

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: איים בתאילנד
דורג על ידי גילת בתאריך 26.02.13
דירוג המאמר: 4.5

תאילנד היא אחת מהארצות בהם מטיילים מיליוני תיירים בכל שנה והיא המתויירת ביותר במזרח אסיה. יופייה של תאילנד ידוע ומפורסם ובנוסף לערים המקסימות והנופים המשגעים האיים בתאילנד מהווים מקור משיכה למטיילים רבים המעוניינים לשלב טיול עם מנוחה.

האיים מספקים אזורי תיירות פופולרים ורבים מעידים שהם גולת הכותרת של הטיול בתאילנד. קשה למצוא תייר שמגיע מתאילנד שלא ביקר בחלק מהטיול באי אחד או יותר. לאחר מיצוי הביקורים בערים השונות של תאילנד יוצאים התיירים לתקופת רגיעה ומנוחה באחד האיים ומנצלים את אפשרויות הטיולים היומיים במקום.

James Bond Island by Jo@net, on Flickr

רוב האיים בתאילנד נמצאים בדרומה של המדינה. האיים הקסומים, מי האוקיינוס הצלולים החופים הלבנים והנקיים שדרות עצי הקוקוס והאטרקציות הרבות הנמצאות באזור מושכים לאזור זה את רוב התיירים המגיעים לתאילנד וביניהם תיירים רבים מישראל.

לכל אי יש את הייחוד שלו. כדי להגיע לאיים צריך לעלות על מעבורת היוצאת מהעיר הקרובה לאי הספציפי. התקופה המתאימה לבילוי באיים היא בין החודשים דצמבר יוני. אפשר לבקר בתאילנד במשך כל השנה אולם בחודשים אלה כמות הגשמים והמונסונים הם נדירים. האיים המוכרים שאליהם מגיעים תיירים רבים הם פוקט, קופיפי, קוסמוי וקופנגן. בכל מסלולי הטיולים בתאילנד יש ביקור באי אחד או יותר. בכל אי יש מרכזי בילוי חנויות ומסעדות. על כל אי יש בתי מלון. ברוב האיים בתאילנד אפשר למצוא מועדוני צלילה. גם מי שאינו בקיא ברזי הצלילה יכול ללמוד זאת במקום או לצלול במים הצלולים בעזרת שנורקל.

בשנת 2004 נהרס האי קופיפי, האהוב במיוחד על תיירים מישראל, ברובו בעת הצונאמי. בין ההרוגים הרבים היו גם תיירים ישראלים. האי שוקם וחזר להיות האי המבוקש.
100 ק"מ מהאי פוקט, יש חוף מרהיב המהווה מקור משיכה לתיירים רבים ובעיקר למשפחות עם ילדים. בחוף מציעים למבקרים מועדוני צלילה ושעורי צלילה, טיולים על גבי פילים, טיפוס על הרי גיר וטיולים ביערות הרבים שלאורך החוף.

קוסומוי האי השלישי בגודלו בתאילנד והוא נחשב לאי הפופולרי בקרב איי תאילנד ואליו מגיעים תיירים רבים. לאי אפשר להגיע בטיסה ישירה מבנגקוק. האי מציע אטרקציות רבות וחופי ים לבנים עם מים צלולים. טיולים יומיים רבים אפשר למצוא באי וביניהם רכיבה על פילים ובו ממוקם הפארק הימי הלאומי, אנטונג.

האי קופגן שנמצא במרחק של כחצי שעה מהאי קוסומי הוא מרכז הבילוי וחיי הלילה. צעירים רבים מגיעים לאי שמשלבים בילויים עם טראקים. האי ידוע במסיבות הפול מון המתקיימים בימים בהם הירח מלא והם מתקיימים מדי חודש.

אי נוסף שרק בזמן האחרון הפך להיות מקום עלייה לתיירים רבים וביניהם גם מטיילים ישראלים הוא האי קולנטה. האי מתעצם ומתפתח ורבים מוצאים באי זה את גולת הכותרת של הטיול בתאילנד. על האי אפשר למצוא בתי מלון ומסעדות ברמה גבוהה וחיי הלילה מהנים. האי קוצ'אנג הוא אי השני בגודלו בתאילנד והוא המתאים לזוגות רומנטיים ומטיילים המחפשים שקט ומנוחה. אפשר ליהנות בו מטיולים ביערות הגדולים מחופי ים שקטים ונקיים פארקים ומפלי מים. כל התיירים החוזרים מתאילנד ממליצים על ביקור באיים ולהינות מהשקט והיופי שמסביב.

קראבי תאילנד

במרחק של 200 ק"מ מהאי פוקט  גן העדן נמצא – מחוז קראבי תאילנד . זוהי רצועת ארץ מרהיבה עם הרי גיר מרשימים ורצועות חוף נקיות והידוע ביניהם הוא חוף ריילי ביץ' והוא גם הפופולרי בין התיירים. זהו חוף עם חול לבן מים צלולים ונקודות צלילה, עם שנורקל, גם למי שאינו צוללן בקיא. הטיפוס על הרי הגיר היא אחת האטרקציות באזור וכן ענף השייט מקובל ביותר.

התגובות סגורות