מרץ 19

לגלות את אוקראינה

בקטגוריה חופשות יוקרתיות במיוחד

שם המאמר: לגלות את אוקראינה
דורג על ידי דינה בתאריך 19.03.13
דירוג המאמר: 4.0

אוקראינה היא אחת המדינות המתפתחות המעניינות ביותר באירופה. בשנות ה-90 היא הפכה לעצמאית ונגלה עולם גדול מאד ומעניין עבור תיירים רבים. ישראלים רבים עולים על טיסה לאוקראינה בעיקר כדי לראות את העושר והיופי, וגם כדי לעשות טיול שורשים. אוקראינה בעלת צביון תיירותי ייחודי, ששונה ממדינות אירופאיות אחרות (כמו רוסיה השכנה או גרמניה) ובטח שונה ממדינות העולם האחרות, כמו ארה"ב או אוסטריה ויפן.

Kiev-Pecherska Lavra Monastery by anaroza, on Flickr

ישראלים אוהבים מאד את אוקראינה

אוקראינה היא יעד פופולארי מאד (יותר מטיסה לטוקיו) בעיקר בשל הצביון היהודי העתיק שבה. יש קבר אחים גדול, בתי קברות וכמובן קברי צדיקים שחסידיו של ר' נחמן מברסלב נוהגים לפקוד. אומן היא אחת הערים האהובות ביותר על התייר הישראלי באוקראינה. קייב, חופי הים השחור, ערים ונופים אחרים כל אלו הפכו את המדינה היפה הזו לאטרקציה תיירותית בתולית ומעניינת. יש בה הרבה מאד היסטוריה ותרבות, בתי מלון ואטרקציות תיירותיות מעניינות. למשל: אדריכלות קלאסית, בית אופרה, פארקים, קונצרטים, גלריות, מופעים ועוד. כמובן שלא רק יהודים יכולים ליהנות שם שכן מדובר בבירה אירופאית תרבותית ברמה גבוהה מאד – עם מסעדות, בתי קפה, מותגים ומה לא – אבל ליהודים, במיוחד לשומרי המסורת והדתיים שבדרך כלל מתקשים למצוא מסלולים מהוגנים באירופה, יהיה הרבה מאד מה לעשות שם.

אומן

אומן היא נקודה חשובה מאד לעולים על טיסה לאוקראינה. מדובר בטיסות מלאות דתיים יהודים שבאים לקברי צדיקים. חשוב לבדוק את עונות השנה, שכן בדרך כלל באיזור ראש השנה מלא מאד על טיסות אלו ולכן הטיסות יקרות, צפופות ומאד לא נעימות. אם אתם מחפשים טיול אחר שלא קשור לאומן, ודאי תרצו לעלות על טיסה במועד אחר. לצד הביקור בקבר תוכלו לראות הרבה מאד נוף יפה ומוריק, כפרים ציוריים כמו באגדות ועוד.

 

התגובות סגורות